MRKA kiegészítő melléklet

 

 
 
 
 

MAGYAR RÁDIÓ KÖZALAPÍTVÁNY

 

KIEGÉSZÍTÕ MELLÉKLET

 

2008. DECEMBER 31.

 
 
 
 

Budapest, 2009. március 17.

a kuratórium elnöke

 
 
 
  1. A Közalapítvány adatai:

Név: Magyar Rádió Közalapítvány

Alakulás időpontja: 1996. március 8.

Jogelőd: -

Induló tőke: alapításkor: 15.000.000.-Ft

üzleti év végén: 15.000.000.-Ft

Forma: Közalapítvány

Tulajdonosi viszonyok: Magyar Állam 100 %

Nyilvántartási szám: 12. Pk- 60382/96/3.

Statisztikai számjel: 18154551 9199561 01

Adószám: 18154551-1-42

Fő tevékenysége: Magyar Rádió zrt. tulajdonosi jogkör

Kiegészítő tevékenység: -

Székhely: 1800 Budapest, Bródy Sándor u. 5-7.

Telephely: 1800 Budapest, Bródy Sándor u. 40.

 

Beszámoló aláírására jogosult: Dr. Rangos Katalin

Elnökség: Gellért Kis Gábor, Szadai Károly, Agárdi Péter, dr. Hankiss Ágnes, dr. Trombitás Zoltán, Frisch Oszkár , Szente Péter, Novák Gergely, Marosi György, Tirts Tamás

2008. március 2-től: dr. Rangos Katalin, dr. Gál András Levente, dr. Farkas István, Hárshegyi János, Budai László, Nagy Lenke, dr. Simon Attila, Marosi György, Szente Péter, dr. Dézsi Mihály, továbbá 2008. május 29-től Kocsis András, dr. Egri Oszkár, Hortobágyi Éva, Nagy Balázs

 
 

Ellenőrző Testület: Elnök: dr. Bencze Izabella

Tagok: Laczik Zoltán

Dr. Göblyös István 2008. március 22-ig

Nagy Tamás 2008. március 22-től

 
 

Könyvvizsgáló: K-E-S AUDIT Könyvvizsgáló Kft. / Kéri Anna /

Könyvviteli szolgáltatásért felelős személy: Uzsovics Mária 1142 Budapest, Horváth Boldizsár u. 16. regisztrációs szám: 115141

Számlavezető bank:Magyar Államkincstár

Pénznem: Forint

2. Általános rész:

Az Országgyűlés 1996. március 8-án alapította meg 15 millió Ft alaptőkével a Magyar Rádió Közalapítványt, melyet a Fővárosi Bíróság a 12. Pk-60382/1996/3. 6122. sorszám alatt nyilvántartásba vette.

A Magyar Rádió Közalapítvány működésének és gazdálkodásának alapvető jogszabályi hátterét a rádiózásról és a televíziózásról szóló 1996. évi I. törvény, a Magyar Köztársaság CXXVII. 2007. évről szóló költségvetési törvénye, a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény, a számviteli törvény szerinti egyéb szervezetek beszámoló készítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 224/2000. (XII.19.) rendelet, valamint a Magyar Rádió Közalapítvány Alapító Okirata biztosítja.

 
 

3. A Számviteli politika bemutatása

A Közalapítvány egyszerűsített éves beszámolót készít, ennek megfelelően a kettős könyvvitel szabályai szerint vezeti könyveit.

Az éves beszámoló részei: mérleg, eredmény-kimutatás, kiegészítő melléklet.

Az üzleti év 2008. január 1. - 2008. december 31.

A Közalapítvány a mérlegadatok zárásának időpontját a tárgyévet követő év február 15-ben határozza meg.

Az egyszerűsített éves beszámoló készítése a magyar számviteli törvénnyel és az egyéb szervezetek beszámoló készítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló kormányrendelettel összhangban a bekerülési költség elvének alkalmazásával történt.

 

A Közalapítvány összköltség eljárással állapítja meg az üzemi /üzleti/ tevékenység eredményét, ennek megfelelően összköltség típusú „A” eredmény-kimutatást és „A” változatú mérlegsémát készít, figyelemmel az egyéb szervezetekre vonatkozó mérlegtagolásra.

 

A beszámoló adatai ezer forintban értendők.

A Közalapítvány a számviteli törvény előírásai szerint számolja el a gazdasági eseményeket.

A Közalapítvány a számviteli törvénnyel összhangban alakította ki a számviteli politikáját, a pénzkezelési, valamint a leltározási és értékelési szabályzatát.

A Közalapítvány a számviteli politikájában rögzítette, hogy a tevékenység folytatásának elvéből kiindulva biztosítani kell a teljesség, a valódiság, a világosság, a következetesség, a folytonosság, az összemérés, az óvatosság, a bruttó elszámolás, az egyedi értékelés, az időbeli elhatárolás, a tartalom elsődlegessége a formával szemben, a lényegesség és a költség-haszon összevezetés számviteli alapelvek érvényesülését.

 

A beszámoló szempontjából lényegesnek minősülminden olyan információ, amelynek elhagyása, vagy téves bemutatása befolyásolja a felhasználók döntéseit. A tárgyévet megelőző évekre vonatkozó, a módosításokkal kiegészített, a már közzétett éves beszámolót akkor teszi ismételten közzé a Közalapítvány, ha az ellenőrzés, az önellenőrzés olyan jelentős összegű hibákat tár fel, amelyek a vagyoni, pénzügyi, jövedelmi helyzetre vonatkozó megbízható és valós képet a saját tőke változásán keresztül lényegesen befolyásolják és így a már közzétett adatok megtévesztőek. Ennek megfelelően a Közalapítvány az utoljára közzétett üzleti év beszámoló saját tőkéjének a 20 %-át tekinti lényeges kihatásnak.

Nem jelentős összegű a hiba, ha a hiba feltárásának évében a különböző ellenőrzések során, egy adott üzleti évet érintően (évenként külön-külön) feltárt hibák és hibahatárok - eredményt, saját tőkét növelő - csökkentő értékének együttes (előjeltől függetlenül) összege nem haladja meg a mérleg főösszegének 2 százalékát, de legfeljebb az 500 millió forintot.

 
 

Főbb értékelési szabályok bemutatása

Az eszközök befektetett, illetve forgóeszközök csoportjába történő minősítésének elvei

Az eszközöket rendeltetésük és használatuk alapján kell csoportosítani befektetett eszközként, ill. forgóeszközként. A befektetett eszközök rendeltetése, hogy a Közalapítvány tevékenységét tartósan, legalább egy éven túl szolgálja.

Az eszközök elhasználódási idejét rendeltetésük, használatuk, a tevékenység során betöltött szerepük, helyük alapján kell meghatározni.

Az értékpapírok forgóeszközként, illetve befektetésként való számbavételének elvei

Értékpapírok, mint forgóeszközök: forgatási célból, átmeneti nem tartós befektetésként vásárolt kötvények, részvények, egyéb értékpapírok.

 

Befektetett pénzügyi eszközök: melyet a közalapítvány azzal a céllal fektetett be, hogy ott tartós irányítási, befolyásolási, ellenőrzési lehetőségre tegyen szert.

Az alkalmazott értékelési eljárások

Az egyszerűsített éves beszámoló összeállításánál alkalmazott értékelések, értékcsökkenési leírás szabályainak ismertetése.

 

Befektetett eszközök

A befektetett eszközöket beszerzési értéken kell állományba venni. A bekerülési érték, a beszerzési ár tartalmát az Értékelési Szabályzatban rögzítettük.

Forgóeszközök

A Közalapítvány a készleteit bekerülési értéken tartja nyilván a mérlegben.

A saját termelésű készletek értékét utókalkulációval állapítjuk meg.

A követelések a mérlegben bekerülési értéken szerepelnek. Az áruszállításból, a szolgáltatás teljesítéséből származó követelés a vevő által elismert, számlázott, az egyéb követelés a fizetendő összegben kerül a mérlegbe.

A pénzeszközök értéke a pénzintézet által közölt 2008. december 31-i bankszámlakivonat záró egyenlegével megegyezik.

Források

A jegyzett tőke elemeit az Alapító Okiratban meghatározott névértéken kell kimutatni. Az eredménytartalék könyvszerinti értéken lett beállítva a mérlegbe.

Az áruszállításból származó kötelezettségek az elismert, számlázott összegben szerepelnek a beszámolóban.

Az értékcsökkenés elszámolásának módja, az amortizációs politika lényegének meghatározása

A befektetett eszközök után értékcsökkenési leírást számolunk el a használatba vétel

(aktiválás) napjával kezdődően.

A tárgyi eszközök értékcsökkenési leírás alapjának a megállapításánál a maradványértékkel csökkentett bruttó értékből kell kiindulni.

Nem lehet értékcsökkenést elszámolni a földterület, a telek, a telkesítés, az erdő, a képzőművészeti alkotások és a pénzügyi befektetések után, az üzembe nem helyezett beruházásnál és a már teljesen leírt immateriális javaknál, tárgyi eszközöknél, illetve a tervezett maradványértéket elért immateriális javaknál, tárgyi eszköznél.

Terv szerinti értékcsökkenés

Az egyedi eszköz várható használata, ebből adódó élettartama, fizikai elhasználódása és erkölcsi avulása, a Közalapítványra jellemző körülmények figyelembevételével kerül meghatározásra. Ennek figyelembevételével határozzuk meg az értékcsökkenés leírásának a módját lineáris módszerrel.

Az egyenletes elhasználódást, avulást figyelembe véve a terv szerinti értékcsökkenést évente egy alkalommal év végén kell elszámolni és a főkönyvi könyvelés felé feladni.

Terven felüli értékcsökkenést számolunk el azoknál az immateriális javaknál, a tárgyi eszközöknél, amelyek a vállalkozás szempontjából meghatározó jelentőségűek, és amelyeknél az évenként elszámolásra kerülő értékcsökkenés megállapításakor figyelembe vett körülményekben lényeges változás következett be.

Terven felüli értékcsökkenési leírást kell elszámolni, ha

  • az eszköz értéke tartósan lecsökken,

  • feleslegessé vált,

  • rendeltetésének megfelelően nem használható,

  • használhatatlan,

  • az immateriális jószág, a tárgyi eszköz (ide nem értve a beruházást) könyv szerinti értéke tartósan és jelentősen magasabb, mint ezen eszköz piaci értéke.

A 200 E Ft egyedi bekerülési (beszerzési) előállítási érték alatti gépek, berendezések, felszerelések elhasználódási idejét 2 évben állapítjuk meg.

Az 100 E Ft egyedi bekerülési (beszerzési) előállítási érték alatti tárgyi eszközöket, vagyoni értékű jogokat, szellemi termékeket használatbavételkor egy összegben kell elszámolni.

 

Az eredmény-kimutatás tételeinek tartalma és értékelési előírása

Az eredmény-kimutatás tartalmazza a Közalapítvány naptári év időbeli elhatárolásokkal korrigált bevételét, az aktivált saját teljesítmények értékét, valamint költségeit és ráfordításait, a mérleg szerinti eredmény levezetését.

Céltartalékok

A céltartalék képzése egyedi értékelésen alapszik. Az alábbi kötelezettségekre, költségekre kell céltartalékot képezni:

Céltartalék a várható kötelezettségekre

Céltartalék a jövőbeni költségekre

Egyéb céltartalék

 

Társasági adó

A Közalapítvány nem alanya a társasági adónak.

 

Változások a Számviteli Politikában

A Közalapítvány a Számviteli Politikáját a Számvitelről szóló 2000. évi C törvény alapján készítette el. 2008. évben a Számviteli Politikában nem történt változás.

 
 

 
 
 

 

Specifikus rész

 
  1. Szöveges és számszaki értékelés a vállalkozás vagyoni, pénzügyi, jövedelmi helyzetéről, a likviditásról, a fizetőképességről

 
 

Értékelés

 

A valós vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzet értékelése

 
 
 

Tartósan befektetett eszközök aránya

 

2007. év E Ft 2008. év E Ft

 

Befektetett eszközök x 100 = 6.506.205 x 100 = 98,70 % 6.513.399 x 100 = 95,71 %

0x08 graphic
Összes eszköz 6.592.005 6.805.697

 
 

Az összes eszközön belül a befektetett eszközök aránya 2,99 %-kal csökkent. A mérsékelt csökkenés abból adódik, hogy amíg a tárgyi eszközök, a követelések és a pénzeszközök növekedtek addig az immateriális javak, az értékpapírok és az aktív időbeli elhatárolások csökkentek. Összességében a befektetett eszközök aránya nőtt.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Forgóeszközök aránya

 

2007. év E Ft 2008. év E Ft

 

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
Forgó eszközök x 100 = 55.673 x100 = 0,84 % 291.627 x 100= 4.29 %

Összes eszköz 6.592.005 6.805.697

 

A fogóeszközök aránya az összes eszközön belül 3,45 %-kal nőtt. A forgóeszközökön belül a követelések állománya 965 E Ft-tal, a pénzeszközök értéke 252.194 E Ft-tal nőtt, míg az értékpapírok értéke 17.205 E Ft-tal csökkent az előző évhez viszonyítva.

 
 

Tőkestruktúra vizsgálata

 
 

Saját tőke aránya

2007. év E Ft 2008. év E Ft

 

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic
Saját tőke x100 = 6.554.435 x 100 = 99,43 % 6.544.874 x 100 =96.17%

 

Összes forrás 6.592.005 6.805.697

 

A saját tőke aránya az előző évhez viszonyítva 3,26 százalékkal csökkent, ami azzal magyarázható elsősorban, hogy mindkét tárgyév eredménye negatív volt, így a saját tőke összege csökkent. A passzív időbeli elhatárolások ugyanakkor jelentősen növekedtek.

 
 
 
 

Működő tőke alakulása

 

2007. év E Ft 2008. év E Ft

Működő tőke =

Jegyzett tőke (nyitó.áll+záró áll) 15 000 15 000

Eredménytartalék 40.862 39.436

0x08 graphic
0x08 graphic

55.862 54.436

 

0x08 graphic
0x08 graphic
Működő tőke x 100 = 55.862 x 100= 0,85 % 54.436 x 100= 0,80 %

Összes forrás 6.592.005 6.805.697

 

A tárgyévben rendelkezésre álló működő tőke értéke az előző évhez viszonyítva csökkent mert 2007-ben 1.427 ezer forint veszteséggel zárta az évet a Közalapítvány.

 
 
 
 
 
 
 
 

Forgótőke alakulása

2007. év E Ft 2008. év E Ft

 

Forgó eszközök 55.673 291.627

- Rövid lejáratú kötelezettségek = 9.505 10.508

Forgó tőke 46.168 281.119

 

2008. évben a forgótőke alakulását a forgóeszközök és a rövidlejáratú kötelezettségek növekedése jellemezte. A forgótőke növekedése a követelések és a pénzeszközök növekedésével magyarázható. A Közalapítvány határidőre eleget tud tenni kötelezettségeinek.

 

Befektetett eszközök fedezettsége

2007. év E Ft 2008. év E Ft

 

Saját tőke x 100 = 6.554.435 x 100 = 100,74% 6.544.874 x100= 100,48 %

Befektetett eszközök 6.506.205 6.513.399

 

A befektetett eszközöket a saját tőke teljes egészében finanszírozta.

 

Saját tőke változás

2007. év E Ft 2008. év E Ft

 

Saját tőke x 100 = 6.554.435 x 100 = 43.696 % 6.544.874 x 100 =43.632 %

0x08 graphic
0x08 graphic
0x08 graphic

Jegyzett tőke 15.000 15.000

 

A Közalapítvány jegyzett tőkéje a saját tőkéhez viszonyítva rendkívül alacsony. A saját tőke szerkezetében belül 6.500.000 E Ft-ot képvisel a Magyar Rádió zrt.-ben való részesedésünk.

 
 
 

Mérleghez kapcsolódó kiegészítések

 

Befektetett eszközök: befektetett eszközök értéke 2007. 12.31-én 6.506.205 E Ft.

2008. 12.31-én 6.513.399 E Ft

Az immateriális javak és a tárgyi eszközök értéke az alábbiak szerint alakult:

Eszközcsoport neve

Nyitó állomány

Növekedés

Csökkenés

Záró állomány

Vagyoni értékű jog

2.654

7

 

2.661

Üzleti érték

       

Szellemi termék

2.903

963

 

3.866

Kísérleti fejlesztés

       

Alapítás-átszervezés értéke

       

Értékcsökkenés

4.549

1.330

 

5.879

Nettó érték

1.008

970

1330

648

Ingatlan

       

Műszaki berendezés

       

Egyéb berendezés

27.898

13.638

15.384

26.152

Befejezetlen beruházás

       

Értékcsökkenés

22.901

3.933

13.233

13.601

Nettó érték

4.997

26.871

19.317

12.551

 

Az immateriális javak és a tárgyi eszközök nettó értéke az előző évi értékhez képest abszolút értékben 7.194 E Ft-tal nőtt. 2008. évben 2 db személyautó, 13 db laptop, továbbá mobiltelefonok, fax és nyomtatók beszerzésére került sor. Ugyanakkor a 2 db régi személyautót értékesítettük, valamint a használhatatlanná vált mobiltelefonokat, számítógépeket, nyomtatókat kiselejteztük.

A Közalapítvány nem rendelkezik a környezet védelmét közvetlenül szolgáló tárgyi eszközökkel, illetve veszélyes hulladékokkal és káros anyagokkal.

Befektetett pénzügyi eszközök

A Magyar Rádió zrt-ben 6.500.000 E Ft részesedéssel rendelkezik a Közalapítvány. Az előző évihez képest változás nem történt.

A MOL NyRt-nél 200 E Ft letétünk van, amely üzemanyag kártya fedezeteként van nyilvántartva.

 

Az összes eszközállományon belül 95,71 százalékot tesz ki a befektetett eszközök aránya.

Forgóeszközök: 2007.12.31 55.673 E Ft

2008.12.31 291.627 E Ft

A Forgóeszközök értéke: 291.627 E Ft, amelyből készletek értéke nulla forint, a követelések összege. 1.123 E Ft, a forgatási célú hitelviszonyt megtestesítő értékpapírok december 31- állománya 37.791 E Ft, a pénzeszközök értéke pedig 252.713 E Ft

 

A követelések állománya 1.123 E Ft, amely a Magyar Rádió zrt. részére továbbszámlázott bankköltség tovább számlázásból és üzemanyag, parkolási díj valamint telefonköltség tovább terheléséből adódik.

A Közalapítvány szabad pénzeszközeit kamatozó értékpapírba ( Diszkont Kincstárjegybe ) fektette be, melynek 2008. december 31-i állománya: 37.791 E Ft-ot tesz ki.

A pénzeszközök 2008. december 31-i állománya: 252.713 E Ft volt. Ebből a pénztár 55 E Ft-ot a Magyar Államkincstárnál vezetett bankszámla egyenlege 252.421 E Ft-ot, a mobil parkolási számla 237 E Ft-ot képvisel.

 

Az összes eszközállományon belül 4,29 százalékot tesz ki a forgóeszköz állomány.

Az aktív időbeli elhatárolások értéke: 671 E Ft, melyből 9 E Ft a 2008. évet érintő üzemben tartási díjbevétel, 277 E Ft a 2009. évben lejárt, de 2008. évet érintő Diszkont Kincstárjegyek kamatának az elhatárolása, 385 E Ft pedig a következő évet érintő költségek elhatárolását foglalja magába.

 

A Közalapítvány saját tőkéje : 2007.12.31. 6.554.435 E Ft

2008.12.31. 6.544.874 E Ft

 

A saját tőke állománya 9.561 E Ft-al csökkent, amit a 2008. december 31-i veszteség okozott.

 

Induló tőke alakulása: 2007.12.31. 15.000 E Ft

2008 12.31. 15.000 E Ft

 

Tőkeváltozás / eredmény / alakulása: 2007.12.31. 4.540.862 E Ft

2008.12.31. 4.539.436 E Ft

A tőkeváltozás összege az előző évhez viszonyítva 1.426 E Ft-al csökkent, ami a 2007. évi veszteség összegével magyarázható.

 

Lekötött tartalék összege : 2007.12.31. 2.000.000 E Ft

2008.12.31. 2.000.000 E Ft

A lekötött tartalék összege a Magyar Rádió zrt. tőkenövekedés címén a korábbi években kapott támogatás összegét tartalmazza, melyet a Közalapítvány a számviteli törvény előírásai alapján a lekötött tartalékába helyezett.

 

Céltartalékot a Közalapítvány 2008. évre nem képzett.

 

Kötelezettségek: akötelezettségek összege 10.508 E Ft, amely az alábbiakból tevődik össze:

Szállítói tartozás 1 824 E Ft

SZJA 3.837 E Ft

Nyugdíjbiztosítási járulék 3.289 E Ft

Egészségbiztosítási járulék 997 E Ft

Nyugdíjpénztári kötelezettség 194 E Ft

Munkaadói járulék 114 E Ft

Munkavállalói járulék 30 E Ft

Egészségügyi hozzájárulás 35 E Ft

Önkéntes Nyugdíjpénztár 188 E Ft

 

A passzív időbeli elhatárolások december 31-i záró állománya 250.315 E Ft, amelyből 9 E Ft az MR zrt-t megillető üzemben tartási díjbevétel, valamint 250.000 E Ft a MR zrt-t megillető támogatás összegét (melyet a digitalizálásra kapott) foglalja magába, 306 E Ft pedig a 2009. évben kifizetett, de a 2008. évet érintő költségeket tartalmazza.

 

Az alapítványnak környezetvédelemmel kapcsolatos kötelezettsége nincs.

 

Eredmény-kimutatáshoz kapcsolódó kiegészítések

 

Összes bevétel: 2007.12.31 8.230.538 E Ft

2008.12.31 8. 750.315 E Ft

 

A Közalapítvány bevételét az üzemben tartási díjbevétel képezi, összege: 154.659 E Ft, amely 1.079 E Ft-tal több az előző évi bevétel összegéhez képest. A bevételi forrásunkat a Magyar Köztársaság 2008. évről szóló költségvetése biztosította. Ezen a jogcímen 149.620 E Ft bevételünk képződött, a nem támogatási célú üzemben tartási díjbevételünk összege 5.039 E Ft.

Egyéb bevételek záró állománya: 8.592.581 E Ft, melyből 8.584.918 E Ft a Magyar Rádió zrt-t érintő bevétel. 4.137 E Ft a bankköltség továbbszámlázásából, 3.066 E Ft tárgyi eszközök értékesítéséből , 460 E Ft pedig egyéb bevételekből tevődik össze.

A pénzügyi műveletek bevétele: 3.075 E Ft, amely a szabad rendelkezésű pénzeszközök lekötésének 2008. évre járó kamatából származik

Az anyagjellegű ráfordítások összege: 37.519 E Ft

Anyagköltség 2.562 E Ft

Igénybe vett szolgáltatások értéke 30.023 E Ft

Bérleti díjak 3.695 E Ft

Szervizköltségek 491 E Ft

Szakértői díjak 15.636 E Ft

Könyvvizsgálat 807 E Ft

Belföldi kiküldetés 316 E Ft

Karbantartás 430 E Ft

Posta, telefon 5.406 E Ft

Oktatás 643 E Ft

Szakkönyv, újságok 699 E Ft

Takarítás 1.146 E Ft

Internet szolgáltatás 300 E Ft

Egyéb költségek 454 E Ft

 

Egyéb szolgáltatások értéke 4.934 E Ft

Gépjármű biztosítás 624 E Ft

Bank költség 4.280 E Ft

Hatósági díjak 30 E Ft

 
 

Személyi jellegű ráfordítások összege:

2008. 129.938 E Ft 2007. 116.741. E Ft

Bérköltségek 18.178 E Ft 18.075 E Ft

Tiszteletdíjak 57.406 E Ft 45.450 E Ft

Költségtérítés 20.034 E Ft 21.233 E Ft

Járulékok 28.286 E Ft 25.577 E Ft

Személyi jellegű egyéb 6.034 E Ft 6.406 E Ft

2008-ban 10 főről 14 főre emelkedett az elnökség létszáma, ami a személyi jellegű kiadásokat megnövelte.

Értékcsökkenési leírás összege: 5.263 E Ft

Egyéb ráfordítások összege: 8.587 157 E Ft

Az egyéb ráfordítások összegéből 8.584.918 E Ft az MR zrt-t megillető bevételének ráfordításként elszámolt összegét tartalmazza. A fennmaradó 2.239 E Ft a 2008. évben értékesített tárgyi eszközök (2 db autó, laptop, telefon) kivezetését tartalmazza.

A Közalapítvány adózás előtti eredménye - 9 562 E Ft.

 

Tájékoztató rész

 

A kuratórium, az elnökség és az Ellenőrző Testület tagjai a beszámolási időszakban az alábbi díjazásban részesültek:

2008. év 2007. év

Kuratórium 3.266 E Ft 6.965 E Ft

Elnökség 64.835 E Ft 51.624 E Ft

Ellenőrző Testület 9.340 E Ft 8.094 E Ft

 

A testületek tagjainak előleget, kölcsönt, hitelt nem nyújtottunk.

 

A Hivatal 3 fő alkalmazottal és 2 fő megbízásos jogviszonyban lévő munkatárssal látta el a feladatát.

2008. év 2007. év

A kifizetett munkabér összege: 16.988 E Ft. 16.052 E Ft

A személyi jellegű egyéb kifizetések összege: 1.190 E Ft. 2.006 E Ft

 

A könyvvizsgáló társaság részére 2008. évben 807 E Ft került kifizetésre.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

10

 
 
 
 

7